Wieczór w kwartecie RRwDTz Energią

Podczas koncertu ” Wieczór  kwartecie” na słuchaczy czeka rozrywka i kontemplacja, muzyczne przeboje i dzieła mniej znane. Baltic Neopolis Quartet zaprezentuje różnorodne dzieła znamienitych kompozytorów europejskich od okresu baroku do współczesności. Nie zabraknie znanych i lubianych akcentów – m.in. tang „La Cumparsita”, czy Jalousie.

 

RRwDT_ulotka_A6 (2)

 

Rozwijamy Region w Dobrym Tonie z Energią

12.10.2018 r.

Godz. 18:00

Barlinecki Ośrodek Kultury

„Wieczór w kwartecie”

W programie m.in:

Haydn Kwartet smyczkowy  G-dur, op. 77, nr 1

P.Glass – Kwartet smyczkowy nr 2 ,,Company”

J.Turina – La oracion del torero

Moniuszko Kwartet smyczkowy d-moll, nr 1

Gardel – TangoLa Cumparsita

Gade – TangoJalousie 

O.Respighi – Ancient Airs and Dances

 

Baltic Neopolis Quartet powstał w 2008 roku z inicjatywy muzyków-solistów szczecińskiej Baltic Neopolis Orchestra – absolwentów wyższych uczelni muzycznych w Londynie, Wrocławiu i Szczecinie. Pasją muzyków jest przede wszystkim klasyczny repertuar XX i XXI wieku, aczkolwiek ich indywidualizm pozwala zespołowi tworzyć i angażować się w niekonwencjonalne projekty artystyczne. Kwartet nie stroni od eksperymentów w przestrzeniach muzealnych, studiach radiowych, kościołach, budynkach przemysłowych i plenerach.

Zespół wystąpił między innymi na: 42. Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej Poznańska Wiosna Muzyczna (2013), Obchodach Roku Lutosławskiego w Pradze (2013), I Gorzowskim Festiwalu Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara (2013), Gaia International Music Festival w Portugalii (2015), XIX Festival Internacional Musica i Festa Massanassa w Hiszpanii (2015), letnich festiwalach w Rovinj i Umago Classica w Chorwacji oraz w Grecji (2016).

Od 2017 roku członkowie kwartetu współtworzą również projekt Baltic Neopolis Virtuosi (sextet-oktet smyczkowy). Jest to międzynarodowy zespół, którego celem jest połączenie niesamowitych talentów regionu Morza Bałtyckiego, złożony jest z uznanych na całym świecie muzyków, którzy podzielają pasję do muzyki kameralnej. BNV w latach 2016 i 2017 koncertował na prestiżowych festiwalach  w rejonie basenu Morza Bałtyckiego tj.: Usedomer Musikfestival (Niemcy), 13th Tallinn Chamber Music Fesival (Estonia), O/Modernt New Generation (Szwecja), Baltic Neopolis Festival (Polska), Pazaislis Music Fesival (Litwa), czy Grieg in Bergen (Norwegia).

Zespołowi dedykowane zostały dwa kwartety Piotra Klimka oraz II Kwartet smyczkowy Orestes Michała Dobrzyńskiego. Kwartet ma na swoim koncie dwa wydawnictwa płytowe: Kompozycje szczecińskie, Il Tramonto z sopranistką Joanną Tylkowską-Drożdż.

Jako samodzielni artyści, muzycy pracują na stanowiskach koncertmistrzów orkiestr, wykładowców akademickich, komponują oraz koncertują solistycznie. Daje im to szeroki pogląd na nowoczesne trendy wykonawcze i interpretacyjne, co przenosząc na grunt kameralistyki owocuje koncertami o niepowtarzalnej atmosferze i wyjątkowym indywidualizmie połączonym z profesjonalizmem wykonawczym.

 

Mecenasem cyklu jest Szczecińska Energetyka Cieplna

ScreenHunter_217 Jan. 09 12.10