RRwDT z Energią! Marcelo Nisinman i BNQ

13.01.2018, g. 18.00, sala widowiskowa RCK

KLASYCZNY KOŁOBRZEG

ROZWIJAMY REGION W DOBRYM TONIE Z ENERGIĄ

Koncert  Baltic Neopolis Quartet i Marcelo Nisinman (Argentyna) – bandoneon

Baltic Neopolis Orchestra, Szczecińska Energetyka Cieplna oraz Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta,  zapraszają na koncert z cyklu Klasyczny Kołobrzeg. W repertuarze koncertu znajdzie się coraz popularniejsze w Polsce tango, które nieodmiennie kojarzy się z gorącym rytmem, Astorem Piazzollą i Argentyną. W celu zwielokrotnienia magnetyzmu tanga, do udziału w koncercie szczeciński Baltic Neopolis Quartet zaprosił bandeonistę z Argentyny okrzykniętego następcą Astora Piazzolli, króla tanga – Marcelo Nisinmana.

Urodzony w Buenos Aires w 1970 roku Marcelo Nisinman to bandeonista, kompozytor i aranżer, a przy tym uznany na świecie solista, grający ze znanymi orkiestrami oraz biorący udział w międzynarodowych festiwalach. Jako kompozytor, podobnie jak Piazzolla czerpie ze źródeł muzyki argentyńskiej, podobnie jak Piazzolla postanowił zostać kompozytorem operowym; ale nie jest tylko wierną kopią wielkiego rodaka, który rozsławił imię Argentyny na całym świecie. Spektrum komponowanych przez niego utworów jest bardzo szerokie, tworzył m.in. dla orkiestry symfonicznej czy kwartetu smyczkowego. Aktualnie wraz z Baltic Neopolis Orchestrą, szczecińską orkiestrą kameralną, laureatem Fryderyka, pracuje nad płytą z utworami swego najsłynniejszego krajana, ale również własnymi kompozycjami. Na krążku znajdą się m.in. popularne Cztery pory roku czy Oblivion Piazzolli, ale i Hombre Tango na bandoneon i orkiestrę smyczkową czy 4 am Tango skomponowane właśnie przez Nisinmana

Bilety na koncert w cenie: 40 zł (normalne), 30 zł (ulgowe) do nabycia w kasie RCK, ul. Solna 1. Istnieje także możliwość zakupu biletów grupowych (grupa powinna liczyć min. 10 osób) w cenie 25 zł za szt. Zapraszamy!

RRwDTE_logo_RGB ScreenHunter_217 Jan. 09 12.10