Wielcy Koncertmistrzowie

Wielcy Koncertmistrzowie to najbardziej prestiżowy cykl artystyczny Orkiestry. Od 2013 roku
gościem każdego koncertu jest inny, wybitny koncertmistrz. Do tej pory BNO towarzyszyli m.in.: Daniel Stabrawa, Vasko Vassilev, Daniel Rowland, Carmine Lauri czy Marat Bisengaliev.

Więcej!

BNO+

BNO+ to cykl koncertowy z udziałem wybitnych solistów grających na instrumentach rzadko występujących solo, organizowany przez Orkiestrę w sali księcia Bogusława X Zamku Książąt Pomorskich.

Więcej!

Muzeum Muzyki

Muzeum Muzyki to cykl koncertów odbywających się w przestrzeniach muzealnych, któremu początek dał wielki sukces Europejskiej Nocy Muzeów w maju 2011 roku oraz towarzyszący jej koncert Baltic Neopolis Orchestry.

Więcej!

Włącz Orkiestrę!

Włącz Orkiestrę! to cykl koncertów w Studiu Koncertowym Polskiego Radia Szczecin, do którego zapraszani są artyści reprezentujący różne nurty muzycznej ekspresji – od hip-hopu,
przez rock, brzmienia elektroniczne, tango po muzykę filmową.

Więcej!

Rozwijamy Region

Rozwijamy Region to cykl koncertów muzyki kameralnej w miastach i miasteczkach województwa zachodniopomorskiego. Projektowi przyświeca idea powstania Orkiestry dla regionu, czyli ułatwienia dostępu do kultury wysokiej bez względu na miejsce zamieszkania.

Więcej!

Akademia BNO

Rozwijamy Region to cykl koncertów muzyki kameralnej w miastach i miasteczkach województwa zachodniopomorskiego. Projektowi przyświeca idea powstania Orkiestry dla regionu, czyli ułatwienia dostępu do kultury wysokiej bez względu na miejsce zamieszkania..

Więcej!

Anioły BNO

Anioły BNO to sposób na okazanie sympatii i wsparcie działań artystycznych Orkiestry w ramach atrakcyjnych pakietów, gwarantujących zbliżenie się do świata muzyków i stanie się
częścią świata Balic Neopolis Orchestry..

Więcej!

Mozaika

Mozaika to wieloczęściowa suita zainspirowana kulturami ludności napływowych na ziemie zachodnie po zakończeniu II Wojny Światowej skomponowana dla BNO przez najzdolniejszego polskiego skrzypka jazzowego Adama Bałdycha.

Więcej!

Szymon Brzóska & Kinematic

Projekt Migrations z muzyką poznańskiego kompozytora Szymona Brzóski z zespołem Kinematic. Płyta została zarejestrowana w roku 2015 w Akademii Sztuki w Szczecinie.

Więcej!

Zamówienia Kompozytorskie

Zamówienia kompozytorskie to projekt Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wspierający najnowszą twórczość muzyczną. W jego ramach Orkiestra współpracuje z najzdolniejszymi kompozytorami. Utwór dedykowany BNO napisał m.in. Adam Bałdych.

Więcej!

Inne

Baltic Neopolis Orchestra realizuje i angażuje się w wiele ciekawych projektów.

Więcej!