Kaskada tanga BNF

photo-nisinman-by-serban-mestecaneanu_web

10.06 (sobota),
godz. 17:00 – warsztaty tanga z Akademią Tanga Adriana i Doroty Grygier
Godz. 19:00 – koncert Białe tango z utworami do tańca
Galeria Kaskada, Szczecin (poziom -1, koło Reserved)

Wstęp wolny

Kaskada tanga

Zapraszamy na wędrówkę po piętrach galerii handlowej – tym razem, oprócz odwiedzających sklepy i restauracje, szczecińską Galerię Kaskada wypełnią dźwięki tanga oraz muzycy i tancerze. Osoby chętne będą mogły wziąć udział w bezpłatnych warsztatach tanecznych, prowadzonych przez Akademię Tanga Adriana i Doroty Grygier, a później zatańczyć tanga do muzyki na żywo…

Białe tango

To nic, że w Szczecinie nie ma białych nocy – zawsze za to może być białe tango. Baltic Neopolis Orchestra zaprasza na połączenie muzyki i ruchu w postaci koncertu z udziałem Marcela Nisinmana, grającego na bandoneonie. Uczestnicy warsztatów tanecznych i wszyscy chętni zatańczą, a potem będzie można posłuchać nastrojowych rytmów wprost z Buenos Aires, bowiem stamtąd pochodzi Marcelo Nisinman, bandeonista, kompozytor i aranżer czerpiący m.in. z własnych argentyńskich korzeni i twórczości Astora Piazzolli, którego znał osobiście.

Program:

Carlos Gardel La Cumparsita
Jacob Gade Jalousie
Marcelo Nisinman Hombre Tango
Astor Piazzolla Oblivion (aranż M. Nisinman)
Pedro Datta El aeroplano (aranż. M. Nisinman)
Astor Piazzolla Adios Nonino (aranż. M. Nisinman)
Marcelo Nisinman Argentinos en Europa
Astor Piazzolla Libertango

Artyści:

Marcelo Nisinman (Argentyna) – bandoneon

Baltic Neopolis Quintet:

Emanuel Salvador – skrzypce

Wojciech Kołaczyk – skrzypce

Emilia Goch Salvador – altówka

Robert Dacko – wiolonczela

Szymon Guzowski – kontrabas

Marcelo Nisinman to urodzony w Buenos Aires bandeonista, kompozytor i aranżer nazywany następcą Astora Piazzolli. Nisinman jest uznanym na świecie solistą, grającym wraz z orkiestrami oraz biorącym udział w festiwalach na całym świecie. Wśród muzyków, z którymi występował, znajdują się: Gidon Kremer, Gary Burton, Fernando Suarez Paz, Assad Brothers oraz Philadelphia Orchestra dyrygowana przez Charlesa Dutoit. Jako solista grał z WDR Big Band pod batutą Vince Mendozy, a także z Arpeggione Chamber Orchestra oraz Philharmonic Orchestra of Belgrad. Jako kompozytor czerpie inspiracje z własnych, argentyńskich korzeni. Pomimo wyraźnych wpływów muzyki typowej dla Buenos Aires, jego oryginalny styl odbiega od tradycji Musica Portena. Spektrum komponowanych przez niego utworów jest bardzo szerokie, tworzył np. dla orkiestry symfonicznej czy kwartetu smyczkowego. W 2004 roku skomponował swą pierwszą operę „Señor Retorcimientos”.

Baltic Neopolis Qunitet to zespół złożony z członków Baltic Neopolis Orchestra, orkiestry kameralnej ze Szczecina z ośmioletnim dorobkiem artystycznym, pracującej autonomicznie – bez dyrygenta, wykonawcy ponad 350 koncertów w Polsce i za granicą, organizatora Baltic Neopolis Festival, Międzynarodowego Festiwalu Muzyki, laureata Fryderyka 2015 i pierwszego polskiego uczestnika prestiżowej Toyota Classic Tour 2016 po Azji.

03 (2)