Emilia Goch

Dyrektorka Orkiestry 

Założycielka Baltic Neopolis Orchestra, altowiolistka – lider grupy altówek. W 2005 roku z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, z filią w Szczecinie, w klasie altówki Dominika Rutkowskiego, a także wydział Edukacji Artystycznej w zakresie sztuki muzycznej i dyrygentury chóralnej pod kierunkiem prof. Jana Szyrockiego. W 2007 roku kontynuowała naukę gry na altówce na Mistrzowskich Studiach Podyplomowych w klasie dr Ewy Guzowskiej. Czterokrotnie otrzymała Stypendium Prezydenta Miasta Szczecina za szczególne osiągnięcia artystyczne. W roku 2005 otrzymała również Nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego za najlepszy dyplom ukończenia studiów wyższych w dziedzinie sztuk muzycznych.
W latach 2000–2008 koncertowała z: RIAS Radio Jugendorchester, Orkiestrą kameralną Preußisches Kammerorchester, zespołem Wokalistów i Instrumentalistów Camerata Nova, Orkiestrą kameralną Academia, kwartetem smyczkowym Artu’S Kwartet oraz kwartetem smyczkowym Sedina.
W latach 2010-2013 gościnnie koncertowała z orkiestrą Kammersolisten der Deutsche Oper w Berlinie, Teatrem Sadler’s Wells w Londynie (współuczestnicząc w projektach kameralnych występowała w Europie, Azji, Afryce). Wraz z kwartetem Baltic Neopolis wystąpiła na Międzynarodowym Festiwalu Sacrum Non Profanum w Trzęsaczu, Gorzowskim Festiwalu Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara, 42. Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej Poznańska Wiosna Muzyczna. Dokonała nagrań między innymi z: Orkiestrą smyczkową Academia, z międzynarodowym kwintetem muzycznym Kinematic, z orkiestrą smyczkową Baltic Neopolis Orchestra oraz z kwartetem Baltic Neopolis Quartet (Kompozycje Szczecińskie, 2013).
Jako dyrektor i zarazem altowiolistka Orkiestry, została nominowana do nagrody w plebiscycie Szczupaki 2010. Otrzymała również nominację w plebiscycie Szczecinianka Roku, organizowanym przez Kurier Szczeciński oraz Stowarzyszenie dla Szczecina i Regionu. Prowadzi klasę altówki w Akademii Sztuki w Szczecinie.

Vasko Vassilev

Dyrektor Artystyczny

Urodził się w Sofii. Od najmłodszych lat wykazywał wyjątkowy talent i szybko zyskał status dziecięcego geniusza skrzypiec. W wieku 8 lat zadebiutował na scenie i nagrał płytę z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Sofii. Jako dziesięciolatek rozpoczął edukację w Moskiewskim Konserwatorium Państwowym, a 7 lat później wygrał swój pierwszy międzynarodowy konkurs muzyczny w Paryżu. W wieku 18 lat wyjechał do Londynu, a jego kariera nabrała błyskawicznego tempa, mierzonego choćby w liczbie nagród, jakie otrzymywał na prestiżowych konkursach. 
W wieku 23 lat, jako najmłodszy w historii, objął stanowisko koncertmistrza w londyńskim Royal Opera House, a w 2005 roku zadebiutował jako dyrygent w Royal Albert Hall. Prowadzi kursy mistrzowskie m.in. w Royal College of Music i Trinity College of Music w Londynie. W 2010 roku, na swoje 40. urodziny, wydał autobiografię pt. „Vasko@40”, a rok później został jednym z jurorów bułgarskiej wersji popularnego reality show „X FACTOR”. 
Jest założycielem i dyrektorem artystycznym grupy instrumentalnej „Laureate”, w skład której wchodzą same muzyczne sławy. Na swoim koncie ma współpracę z takimi artystami, jak: Plácido Domingo, Sting, Rolling Stones czy Vanessa Mae, która zresztą była jego uczennicą.

Emanuel Salvador

Koncertmistrz 

Opisany przez Strad Magazine jako jeden z najlepszych portugalskich skrzypków swojego pokolenia. Emanuel Salvador występował jako solista, kameralista i koncertmistrz na czterech kontynentach. Po studiach w rodzinnej Portugalii przeniósł się do Londynu, gdzie ukończył Guildhall School of Music and Drama i Royal College of Music. Jego wieloaspektowa kariera realizuje się podczas festiwali, regularnych występów solowych z wieloma orkiestrami, wysoko ocenianych przez krytyków wydaniach płytowych oraz prowadzenia kursów mistrzowskich na całym świecie.