563x296_BNF_kaskada (1)

BNF 2018 Filmowa Kaskada Muzyki

9.06 (sobota), godz. 19:30 , Galeria Kaskada, poziom -1, Szczecin563x296_BNF_kaskada (1)

Otwarcie Festiwalu

 

 Filmowa Kaskada Muzyki

 

To nie pierwszy raz, gdy Baltic Neopolis Orchestra występuje w „Kaskadzie” – tym razem nadeszła pora na anioła. Przyfrunie on wprost z pięciolinii A. Piazzolli, w dodatku wraz z towarzyszącymi mu filmowymi przebojami A. Vivaldiego i G. Gershwina – w dodatku serca słuchaczy poruszy cierpienie miłosne i piękny temat muzyczny z nieśmiertelnej Casablanki.

 

Artyści:

Kumi Shumizu (Japonia) – skrzypce

Baltic Neopolis Orchestra

 

W programie m.in.:

W programie m.in.:

Matt Naughtin Looney Tunes Theme

Astor Piazzolla La muerte del Ángel

Antonio Vivaldi Cztery Pory Roku

– wiosna

– lato

Philip Glass kwartet smyczkowy nr 3 Mishima

George Gershwin Summertime

Matt Naughtin As time goes by from “Casablanca”

Astor Piazzolla Libertango

 

Tematy z filmów:

La La Land, Shrek, Różowa Pantera, Król Lew

 

Kumi Shimizu – urodziła się w Japonii, zaczęła grać na skrzypcach w wieku trzech lat. Ukończyła Tokyo University of the Arts, uzyskując tytuł magistra w dziedzinie muzyki. Odbierała naukę u takich profesorów jak Kazuki Sawy, Perényi Eszter, Herwiga Zacka. Studiowała także  w Royal Academy of Music w Londynie. Brała także udział w licznych warsztatach oraz w wielu kursach mistrzowskich z udziałem takich artystów jak: J.J. Kantrow, F. Ayo, Z. Bron, P. Amoyal, L.Kavakos.

W 2009 roku Kumi zdobyła I nagrodę na konkursie muzycznym im. Takarazuka-Vega. Została także laureatką konkursu III Munetsugu Angel Violin, 10. edycji Tokyo Music Competition, i innych. Występowała na licznych koncertach grając utwory Beethovena, Sibeliusa, Saint Saëns, Mendelssohna, Czajkowskiego, Bottesiniego, J.S. Bacha m.in. z New Japan Philharmonic, Geidai Philharmonia i innymi znanymi orkiestrami, prowadzonymi przez wybitnych dyrygentów: Yukio Kitahara, Masahiro Izaki, Kim Hong-Jae, Masahiko Enkoji, Kazuki Sawa, Koji Toyoda, Akitoku Nakai, Akihiro Nakajima.

 

Wstęp wolny

 

Mecenasi: Miasto Szczecin, Pomorze Zachodnie

Współorganizatorzy: Galeria Kaskada, Zarząd Portów Morskich Szczecin-Świnoujście

Patronat medialny: Radio Szczecin, Kurier Szczeciński