34560333_2095524080476786_4235887662906474496_o

Akademia BNO wyrusza do Afryki!

Jako jedyna grupa z Polski młode artystki z Akademii BNO zostały zaproszone do elitarnej grupy młodych muzyków z całego świata, która przez dwa tygodnia zagra kilkadziesiąt koncertów, weźmie udział w warsztatach i kursach mistrzowskich.

 

Festiwal, którego głównym celem jest promowanie i aktywne rozwijanie głębokiej miłości do muzyki klasycznej, pomaga młodym talentom muzycznym w pełni wykorzystać potencjał i stworzyć możliwości do doskonalenia umiejętności muzycznych. Ideą jest tworzenie możliwości interakcji pomiędzy szerokim i różnorodnym spektrum muzyków, którzy uczestniczą w różnych zespołach kameralnych, a także w orkiestrach festiwalowych. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej Stellenbosch jest pierwszym i jedynym tego typu festiwalem w Republice Południowej Afryki, który obejmuje zarówno muzykę kameralną, jak i grę orkiestrową w ramach jednego festiwalu, promując i aktywnie rozwijając talenty, z naciskiem na zapoznanie się z repertuarem muzyki kameralnej. Wartość edukacyjna festiwalu nie ma sobie równych, ponieważ oferuje studentom ze wszystkich środowisk i różnych poziomów szkolenia możliwość grania i interakcji ze studentami na poziomie międzynarodowym, przy jednoczesnym otrzymywaniu treningów od jednych z najlepszych na świecie instrumentalistów.

Studenci mają również możliwość gry w orkiestrze symfonicznej pod batutą renomowanych i doświadczonych dyrygentów międzynarodowych. Każdy ze 100 uczestników festiwalu zagra podczas projektu około 10 koncertów. Wnioskodawczynie znalazły się w nielicznej grupie osób, które otrzymają również pełne stypendium artystyczne obejmujące: udział w zajęciach grupowych, indywidualnych, warsztatowych, orkiestrowych, a także noclegi i wyżywienie.

Projekt wsparty został przez Instytut Adama Mickiewicza.

CULTUREPL-poziom01 [Converted]

Zostań fundatorem! Pomóż nam wyjechać na Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej Stellenbosch i znaleźć się w uznanym na całym świecie gronie artystów i skorzystać z kursów na profesjonalnym poziomie – w otoczeniu żyraf!

 

KLIKNIJ, ABY WESPRZEĆ DZIEWCZYNY